Guam Ko'ko sündmused tõmbavad rahvusvahelist tähelepanu

Guami lastejooks
Ko'ko' Kids Fun Run 10–12-aastaste jooksu võistlejad stardivad laupäeval, 13. aprillil Ypao rannas. – pilt GVB loal
Kirjutatud Linda Hohnholz

Ko'ko' Kids Fun Run'il ja Ko'ko' Road Race'il osales üle 1,000 inimese, et tuua teadlikkust Guami territoriaalse linnu raskest olukorrast.

Üle tuhande kohaliku ja rahvusvahelise jooksja osales möödunud nädalavahetusel, 13. ja 14. aprillil 2024 Gov. Joseph Florese memoriaali rannapargis Guam Ko'ko' Road Race võistlustel, mida korraldas Guam Visitors Bureau (GVB). Ypao rand). Guami jooksuklubi abiga ja teadmistega korraldas GVB peredele mitmesuguseid üritusi ja tegevusi, sealhulgas laste lõbusõidud, 10 kilomeetri jooksu ja poolmaratoni üritus.

Jeffrey Campbell saavutas poolmaratoni parimad autasud ajaga 1 tund 15 minutit ja 40 sekundit. Naiste parima poolmaratoni auhinna võitis jaapanlane Sachi Uozumi, kes saavutas ajaga 1:33:07. Jisub Kim Lõuna-Koreast lõpetas ajaga 34:17 ja kohalik talent Keira Paz saavutas 43:10, saavutades 10K jooksu esikoha.

Lisaks eelmistel aastatel peetud suurele hulgale Ko'ko üritustele lisati sel aastal ka "Ko'ko ja Chill" järelpidu, et edendada tõelist kohaliku kogukonna kogemust, kus elanikud ja külastajad saavad koguneda, et nautida päeva rand.

“Ko'ko Weekend peetakse Guami territoriaalse linnu auks, kelle säilitamine ja kasvatamine on äärmiselt oluline ja vajab meie tähelepanu. See mitte ainult ei tõsta teadlikkust ko'ko'st, vaid tutvustab ka meie andekaid kohalikke sportlasi ja meie kaunist saart, ”ütles GVB president ja tegevjuht Carl TC Gutierrez.

Guam Ko'ko' Road Race sai alguse 2006. aastal, meelitades ligi kohalikke ja rahvusvahelisi jooksjaid, keskendudes teadlikkuse tõstmisele saare kahanevast territoriaalsest linnust. ko'ko'. Pärast 2-aastast pausi COVID-19 pandeemia tõttu jõudis sündmus lõpuks tagasi eelmisel aastal 2023.

"Meie kohalik jooksjate kogukond on palunud, et see üritus tagasi tuleks. Nad tahavad suhelda meie külastajatega ja võistelda rahvusvahelise konkurentidega,” selgitas GVB asepresident Gerry Perez.

Kohalike võidusõitjatega liitusid Ko'ko' Weekendi tegevustes 19 erinevast riigist pärit jooksjad, sealhulgas mitmed kõrgetasemelised sotsiaalmeedia mõjutajad ja peamised arvamusliidrid (KOL), kelle sotsiaalmeedias on palju jälgijaid Guami suurimatest külastajate turgudest, st Jaapanist, Koreast, Taiwanist. ja Filipiinid.

Lõuna-Koreast osalesid Ko'ko' Road Race'il näitleja ja hip-hop artist Sean, jooksutreener ja mõjutaja Run So Young ning jooksuevangelist ja maratoonar An Jung Eun. Ko'ko' Kids Fun Run'il osalesid kaks erilist Korea last, kes külastasid oma peredega: Yekong ja Kwon Yul, kellel on kokku 2.5 miljonit jälgijat. Lõuna-Koreast olid külas ka populaarsed sisuloojad Na Yeon, Yellmee, Hyeoni, Sohee, Yoon the Road, Anya, Peppermint, Eenomsiki ja Yeni.

Taiwanist tuli Guamile näitleja Muji, varietee saatejuht Ava ja mõjutaja Yiyi, kellel on kokku 1.5 miljonit jälgijat.

Filipiinidelt tulid Guamisse fitness-entusiast ja Mr. World Philippines 2022 Kirk Bondad ja Mr. Philippines 2024 Brandon Espiritu, kes on guami põliselanik, et osaleda Ko'ko üritustel.

Jaapanist osalesid võidusõitudel jooksunõustaja ja mõjutaja Misato, populaarne telestaar Yuta Watanabe ning 2019. ja 2021. aasta Jaapani suvestiili auhindade võitja Beauty Fitnessi modellina Sachi Uozumi, kus pr Uozumi saavutas üldarvestuse parima naisena. Ko'ko' poolmaratoni ajaga 1 tund ja 33 minutit ja 7 sekundit.