Airlines lennujaam Lennundus Euroopa uudised Rahvusvahelised uudised Reisiuudised Ärireis Uudised Inimesed Ümberehitamine Vastutav turism vedu Reisijuhtme uudised Praegu populaarsed

Ülemaailmne lennureiside nõudlus taastub septembris mõõdukalt

Ülemaailmne lennureisid taastuvad septembris mõõdukalt.
Willie Walsh, IATA peadirektor. 
Kirjutatud Harry Johnson

Hiljutine USA poliitikamuutus, mille kohaselt taasavatakse alates 33. novembrist täielikult vaktsineeritud välismaalastele reisimine 8 turult, on tervitatav, kuigi kaua aega möödas. Koos hiljutiste taasavamistega muudel olulistel turgudel, nagu Austraalia, Argentina, Tai ja Singapur, peaks see andma tõuke reisimisvabaduse ulatuslikule taastamisele.

Print Friendly, PDF ja e-post
  • 2021. aasta septembris vähenes lennureiside kogunõudlus (mõõdetuna tasutud reisijakilomeetrites või RPK-des) 53.4. aasta septembriga võrreldes 2019%. See näitas kasvu võrreldes augustiga, mil nõudlus oli 56.0% madalam 2019. aasta augusti tasemest.
  • Kodumaised turud langesid 24.3. aasta septembriga võrreldes 2019%, mis on märkimisväärne paranemine võrreldes 2021. aasta augustiga, mil liiklus vähenes 32.6% võrreldes kahe aasta taguse perioodiga. Kõik turud näitasid paranemist, välja arvatud Jaapan ja Venemaa, kuigi viimane jäi 2019. aastaga võrreldes tugevale kasvuterritooriumile. 
  • Rahvusvaheline reisijate nõudlus oli septembris 69.2% väiksem kui 2019. aasta septembris, mis on veidi halvem kui augustis registreeritud 68.7% langus. 

. Rahvusvaheline Lennutranspordi Assotsiatsioon (IATA) teatas 2021. aasta septembris lennureiside mõõdukast taastumisest võrreldes augusti tulemustega. Selle põhjuseks oli taastumine siseturgudel, eriti Hiinas, kus pärast augustis COVID-19 puhanguid kaotati mõned reisipiirangud. Rahvusvaheline nõudlus aga langes eelmise kuuga võrreldes veidi. 

Kuna 2021. ja 2020. aasta igakuiste tulemuste võrdlusi moonutab COVID-19 erakordne mõju, kui pole teisiti märgitud, on kõik võrdlused 2019. aasta septembriga, mis järgis tavapärast nõudlust.

  • 2021. aasta septembris vähenes lennureiside kogunõudlus (mõõdetuna tasutud reisijakilomeetrites või RPK-des) 53.4. aasta septembriga võrreldes 2019%. See näitas kasvu võrreldes augustiga, mil nõudlus oli 56.0% madalam 2019. aasta augusti tasemest.  
  • Kodumaised turud langesid 24.3. aasta septembriga võrreldes 2019%, mis on märkimisväärne paranemine võrreldes 2021. aasta augustiga, mil liiklus vähenes 32.6% võrreldes kahe aasta taguse perioodiga. Kõik turud näitasid paranemist, välja arvatud Jaapan ja Venemaa, kuigi viimane jäi 2019. aastaga võrreldes tugevale kasvuterritooriumile.
  • Rahvusvaheline reisijate nõudlus oli septembris 69.2% väiksem kui 2019. aasta septembris, mis on veidi halvem kui augustis registreeritud 68.7% langus. 

"Septembri tulemus on positiivne areng, kuid rahvusvahelise liikluse taastumine jääb kestma jätkuvate piiride sulgemiste ja karantiinivolituste tõttu toppama. Hiljutine USA poliitikamuutus, mille kohaselt taasavatakse alates 33. novembrist täielikult vaktsineeritud välismaalastele reisimine 8 turult, on tervitatav, kuigi kaua aega möödas. Koos hiljutiste taasavamistega muudel olulistel turgudel, nagu Austraalia, Argentina, Tai ja Singapur, peaks see andma tõuke reisimisvabaduse ulatuslikule taastamisele,“ ütles ta. Willie Walsh, IATA peadirektor

Rahvusvahelised reisijaturud

  • Euroopa lennuettevõtjate Septembris vähenes rahvusvaheline liiklus 56.9. aasta septembriga võrreldes 2019%, mis on 1 protsendipunkti võrra vähem kui augustis 55.9. aasta sama kuuga võrreldes 2019%. Läbilaskevõime langes 46.3% ja täituvus langes 17.2 protsendipunkti 69.6%ni.
  • Aasia ja Vaikse ookeani lennuettevõtjad septembris vähenes rahvusvaheline liiklus 93.2. aasta septembriga võrreldes 2019%, mis on praktiliselt muutumatu, võrreldes 93.4. aasta augustis registreeritud 2021% langusega võrreldes 2019. aasta augustiga, kuna piirkonnas on jätkuvalt rangeimad piirikontrollimeetmed. Läbilaskevõime langes 85.2% ja täituvus 42.3 protsendipunkti võrra 36.2%ni, mis on piirkondade madalaim.
  • Lähis-Ida lennufirmad nõudlus langes septembris 67.1. aasta septembriga võrreldes 2019%, mis on veidi paranenud võrreldes augusti 68.9% langusega võrreldes 2019. aasta sama kuuga. Võimsus vähenes 52.6% ja täituvus langes 23.1 protsendipunkti võrra 52.2%ni. 
  • Põhja-Ameerika vedajad septembris vähenes liiklus 61.0. aastaga võrreldes 2019%, mis on mõnevõrra paranenud võrreldes augusti 59.3% langusega 2019. aasta augustiga võrreldes. Läbilaskevõime langes 47.6% ja täituvus langes 21.3 protsendipunkti 61.9%ni.
  • Ladina-Ameerika lennufirmad septembri liiklus langes 61.3% võrreldes 2019. aasta sama kuuga, mis on 62.6% langus augustis võrreldes 2019. aasta augustiga. Septembri läbilaskevõime langes 55.6% ja täituvus langes 10.7 protsendipunkti 72.0%ni, mis oli piirkondade kõrgeim koormustegur 12. kuud järjest. 
  • Aafrika lennufirmad liiklus langes septembris 62.2% võrreldes kahe aasta tagusega, mis on peaaegu 4 protsendipunkti võrra halvem kui augusti 58.5% langus võrreldes 2019. aasta augustiga. Septembris langes läbilaskevõime 49.3% ja täituvus langes 18.4 protsendipunkti 53.7%ni.

Siseriiklikud reisijaturud

September 2021 (% muutus võrreldes 2019. aasta sama kuuga)Maailma osakaalRPKASKPLF (% -pt)PLF (tase)
Kodu-54.2%-24.3%-14.7%-9.3%73.0%
Austraalia0.7%-80.3%-71.2%-26.2%56.2%
Brasiilia1.6%-17.3%-16.8%-0.5%81.2%
Hiina PR19.9%-26.2%-10.5%-14.6%68.9%
India2.1%-41.3%-30.5%-13.4%72.4%
Jaapan1.4%-65.5%-34.5%-36.7%40.9%
Vene Fed.3.4%29.3%33.3%-2.6%83.1%
US16.6%-12.8%-5.5%-6.5%76.1%
  • Brasiilia siseturg jätkas vaktsineerimise positiivsete edusammude keskel järk-järgulist taastumist. Liiklus vähenes 17.3. aasta septembriga võrreldes 2019% – paranes võrreldes augusti 20.7% langusega. 
  • Jaapani omad Septembris kahanes siseriiklik liiklus piirangute mõjul 65.5%, halvenes augustis 59.2. aasta augustiga võrreldes 2019%.

Loosung

"Iga taasavamise teadaanne näib olevat sarnaste, kuid erinevate reeglitega. Me ei saa lasta taastumisel tüsistustesse takerduda. The ICAO COVID-19 kõrgetasemeline konverents nõustus, et ühtlustamine peaks olema prioriteet. G20 tunnistas kohustust võtta meetmeid taastumise toetamiseks sujuva reisimise, jätkusuutlikkuse ja digitaliseerimisega. Nüüd peavad valitsused panema nende sõnade taha tegusid, et realiseerida lihtsaid ja tõhusaid meetmeid. Inimesed, töökohad, ettevõtted ja majandused loodavad tõelisele edule,” ütles Walsh.

IATA nägemus ülemaailmse ühenduvuse turvaliseks taastamiseks põhineb viiel põhiprintsiibil:

  • Vaktsiinid peaksid olema kõigile kättesaadavad nii kiiresti kui võimalik.
  • Vaktsineeritud reisijatel ei tohiks reisimisel olla takistusi.
  • Testimine peaks võimaldama inimestel, kellel puudub juurdepääs vaktsiinidele, reisida ilma karantiinita.
  • Antigeenitestid on kuluefektiivsete ja mugavate testimisrežiimide võti.
  • Valitsused peaksid testimise eest maksma, nii et see ei muutuks reisimiseks majanduslikuks takistuseks.
Print Friendly, PDF ja e-post

Andmeid autor

Harry Johnson

Harry Johnson on olnud ülesannete toimetaja eTurboNews peaaegu 20 aastat. Ta elab Hawaiil Honolulus ja on pärit Euroopast. Talle meeldib kirjutada ja uudiseid kajastada.

Jäta kommentaar